Kupiškėnai užtikrintai žengė į pusfinalį

Antradienio vakarą įvyko vienerios D lygos rungtynės, kuriose VKSK atstovai antrą kartą egzaminavo "IKI premijos" atstovus. Pirmojoje tarpusavio akistatoje kupiškėnai šventė įtikinamą pergalė, tad atsakomosiose rungtynėse jiems tereikėjo išlaikyti tai, ką buvo sukaupę.

Lygi kova

Pirmąją tarpusavio dvikovą VKSK krepšininkai buvo laimėję solidžiu dvidešimt septynių taškų skirtumu, tad atsakomojoje dvikovoje namuose prieš "IKI premija" ekipą jiems tereikėjo atlakstyti keturiasdešimt minučių ir nuaidėjus finalinei sirenai - pasiimti bilietą į pusfinalį.

Nuo susitikimo pradžios vyko lygi kova tad sužaidus pirmąsias dešimt minučių vartomajame tablo šmėžavo du vienodi skaičiai (18:18). Antrajame kėlinuke kiek geriau sekėsi šeimininkams, kuriems Dariaus Kuzmicko trylikos iš eilės pelnytų taškų dėka, pavyko atitrūkti nuo varžovų, o paskutinę antrojo ketvirčio sekundę Dainiaus Stanionio pataikytas tritaškis metimas leido kupiškėnams įpusėjus dvikovai pirmauti devyniais taškais (40:31).

Po didžiosios pertraukos "premijiečiams" pavyko sumažinti deficitą iki šešių taškų, bet arčiau priartėti nepavyko ir likus dešimt minučių Vilniaus kupiškėnai priekyje (55:49). Lemiamame kėlinuke "ikiečiai" nebuvo linkę pasiduoti varžovams ir bandė perlaužti žaidimo eigą sau palankia linkme. Tai davė rezultatų nes likus žaisti apie keturias minutes svečiams pavyko po ilgos pertraukos išlyginti rezultatą (60:60), bet kupiškėnai laiku atsigavo ir paleidę tris tolimas bombas iš eilės nutolo nebepavejamai ir finalinė sirena užfiksavo VKSK pergalę 71:67

VKSK komandos vadovo Giedriaus Kubiliaus komentaras: "Kai laimi pirmas rungtynes solidžia persvara, tai antrose svarbiausia buvo neleisti varžovams nuo pradžių įsibėgėti, kad jie nepajaustų, kad gali šiandien laimėti. Rungtynėse leidome pažaisti atsarginiams žaidėjams, tad rungtynių pabaigoje ir buvo atsiradusi intriga, kurią trys tolimi šūviai greitai užgesino. Dabar laukiam varžovo pusfinalyje, ir be kovos jiems nepasiduosim".

Nugalėtojų gretose pasižymėjo Darius Kuzmickas pelnęs 18 taškų, Vytautas Zaborskis įmetė 16 taškų, Dainiaus Stanionio sąskaitoje 9 taškai.

"IKI premija" ekipoje išsiskyrė Marius Geležiūnas pelnęs 20 taškų, Marius Tilmantas pridėjo 16 taškų, Edgaro Gumausko sąskaitoje 13 taškų.

Pusfinalyje VKSK ekipa kovos su "Kirvių" - "Savekstos" poros nugalėtojais.