Pirmosios Summer intrigos ir kosminiai asmeniniai pasirodymai

Trečiąją GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) organizuojamo Summer‘24 čempionato savaitę įvyko dar aštuonios akistatos, kur I ir II diviziono komandos beveik užbaigė pirmo etapo kovas ir išsiaiškino, kuriose pajėgumo grupėse kovos dėl vasaros turnyro medalių.

I divizionas

Pirmadienį buvo sužaistos dvejos stipriausio diviziono B grupės akistatos, o jose sulaukta gana netikėtų rezultatų.

Turnyro starte daug kam netikėtai įveikę patyrusią „Geležinio vilko“ (0-2) ekipą „Vilniaus batono“ (1-1) krepšininkai buvo laikomi favoritais akistatoje su pergalių iki tol neturėjusia „Kažkas bus“ (1-1) komanda.

Dvikovos pradžioje atrodė, jog viskas klostosi pagal scenarijų - talentingas 2005 m. gimęs jaunimas demonstravo akiai malonų greitą krepšinį, gana lengvai rinko taškus ir sužaidus dešimt minučių buvo priekyje 24:19.

Visgi antrajame kėlinuke viskas apvirto aukštyn kojom. Gynyboje kiečiau pradėjusi žaisti „Kažkas bus“ ekipa ne tik išbalansavo „Vilniaus batono“ žaidimo planą, bet ir pati sužaidė tiesiog vadovėlinį kėlinuką ir dvikovos pusiaukelėje atsidūrė priekyje (46:41).

Po didžiosios pertraukos krachas jaunimo žaidime tęsėsi toliau, nes „Vilniaus batono“ atstovai bandė žaisti po vieną, klydo gynyboje ir leido varžovams rinkti lengvus taškus greitame puolime, kuom pasinaudoję „Kažkas bus“ krepšininkai vos per dešimt minučių įgijo triuškinamą persvarą (72:53).

Lemiamame ketvirtyje abi komandos jau tiesiog sutvarkė formalumus ir sulaukė finalinės sirenos paskelbusios įtikinamą „Kažkas bus“ ekipos pergalę rezultatu 92:72.

Šioje akistatoje išsiskyrė nugalėtojų komandos įžaidėjas Viktoras Azarkovas, kuris atliko net 14 rezultatyvių perdavimų (trūko vos vieno iki karjeros SKL rekordo pakartojimo) ir pasiekė geriausia šio vasaros turnyro rezultatą.

Vilniaus batonas
Kažkas bus
Nojus Kulieša 17 PTS 28 Mantas Leišis
Rokas Motiejūnas 10 REB 12 Kristupas Surgėlas
Dominykas Neverbickas 5 AST 14 Viktoras Azarkovas

Kitų B grupės rungtynių scenarijus buvo dar įdomesnis. Dviejų starto penketuko narių pagalbos sulaukusi SK „Nemenčinė“ (2-0) antrą pergalę turnyre bandė pasiekti akistatoje „BC Geležinio vilko“ (0-2) ekipa.

Jau nuo pirmųjų susitikimo minučių tapo aišku, jog tai bus puolimo rungtynės ir dvikova laimės ne taktika ar gynyba, o didesnis taiklių metimų skaičius.

Dvikovos pradžioje aikštėje vyko apylygė kova, tačiau vėliau kosmines rungtynes žaidęs Paulius Jasukaitis padėjo „Geležinio vilko“ ekipai perimti iniciatyvą ir dvikovos pusiaukelėje įgyti apčiuopiamą pranašumą (56:47).

Po didžiosios pertraukos „Nemenčinė“ ilgai bandė perimti iniciatyvą, tačiau sklandžiai puolime žaidę jų varžovai iki pat ketvirto kėlinuko neleido to padaryti.

Visgi, kaip jau kartą šiame vasaros čempionate yra buvę svarbiausiu rungtynių momentu „Nemenčinė“ įjungė aukštesnę pavarą ir viską pakreipė sau naudinga linkme.

Lemiamą ketvirtį pradėję spurtu 8:0 svečiai iš Vilniaus rajono perėmė iniciatyvą į savo rankas (81:80). Nors vėliau „Geležinis vilkas“ dar buvo trumpam susigrąžinęs persvarą (84:81), tačiau dar viena 8 taškų be atsako atkarpa padėjo „Nemenčinei“ tvirčiau atsistoti ant kojų (89:84).

Per likusį rungtynių laiką „Geležinis vilkas“ dar bandė vytis varžovus, bet pasitikėjimą savo jėgomis įgavę „Nemenčinės“ vyrai nesigręžiojo atgal, pamažu didino savo pranašumą ir ištiksėjus pagrindiniam laikui šventė antrąją pergalę Summer čempionate - 105:98.

Apmaudžią nesėkmę patyrusi „Geležinio vilko“ ekipa gali pasiguosti nebent tuo, jog jos lyderis Paulius Jasukaitis pelnė 47 ir pataikė net 10 tritaškių taip pasiekdamas du naujus šio Summer čempionato rekordus.

SK Nemenčinė
BC Geležinis vilkas
Ričardas Nacius 25 PTS 47 Paulius Jasukaitis
Ernest Naruševičius 16 REB 8 Paulius Jasukaitis
Ričardas Nacius 2 AST 2 Paulius Jasukaitis

Trečiadienio vakarą paaiškėjo galutinė A grupės rikiuotė. Pirmiausia, nieko nelemiančiose rungtynėse susitiko „Oaks-2-Tirola“ (3-0) ekipa ir pagrindinio klubo rėmėjo darbuotojų pagrindu sudaryta „Tirola Basketball“ (0-3) komanda.

Nors „ąžuolai“ turėjo itin trumpą septynių žaidėjų rotaciją, tačiau į rungtynes atėjo su tinkamu nusiteikimu ir dar pirmajame kėlinuke įgijo apčiuopiamą pranašumą (28:20).

Po trumpos pertraukėlės „Oaks-2-Tirola“ jaunimas įgijo dar daugiau drąsos ir po galingo spurto dvikos pusiaukelę pasitiko turėdamas triuškinamą pranašumą (49:28).

Antroje susitikimo dalyje komandoms beliko sutvarkyti formalumus ir slaukti finalinės sirenos paskelbusios įtikinamą „Oaks-2-Tirola“ ekipos pergalę - 98:63.

Nugalėtojų komandą į priekį vedė rezultatyvumo rekordą SKL pasiekęs Faustas Aleknavičius, pelnęs 30 taškų, atkovojęs 14 atšokusių kamuolių ir surinkęs net 43 naudingumo balus.

Oaks-2-Tirola
Tirola Basketball
Faustas Aleknavičius 30 PTS 16 Julius Kubertavičius
Ernestas Matulevič 16 REB 9 Tomas Burtilius
Rokas Eimutis 4 AST 4 Modestas Gilys

Antrosiose vakaro rungtynėse intrigos buvo gerokai daugiau, o ir dėl to nereikėtų labai stebėtis, nes tiek „BC Vendetta“ (1-2), tiek „Taurus“ (2-1) ekipa kovojo dėl bilieto į Summer B čempionatą.

Dvikovą geriau pradėjo „Taurus“ vyrai (24:15), tačiau antrajame kėlinuke „Vendetta“ atsakė beveik tuo pačiu, gerokai apkarpė turėtą deficitą ir įpusėjus rungtynėms jau alsavo varžovams į nugaras - 49:53.

Po didžiosios pertraukos „Taurus“ atstovai vėl perėmė iniciatyvą ir kiek nutolo nuo varžovų, tačiau „Vendetta“ iki pat pagrindinio laiko pabaigos bandė išlaikyti intrigą neleisdami Manto Bielinsko auklėtiniams atsipalaiduoti.

Visgi nepaisant kovingai nusiteikusių varžovų „Taurus“ ekipai pavyko išsaugoti įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai švęsti pelnytą pergalę - 93:83.

BC Vendetta
Taurus
Mantvydas Lazauskas 23 PTS 24 Mindaugas Ralys
Mantvydas Lazauskas 14 REB 21 Valdemaras Lodziata
Raimondas Sadkauskas 9 AST 7 Kipras Pumputis

II divizionas

Antradienio vakarą įvyko dvejos antrojo diviziono akistatos. Savotišką staigmeną pateikė „The Score“ (2-1) ekipa, kuri netikėtai lengvai įveikė „BC Rhino“ (1-2) vyrus ir užsitikrino kelialapį į Summer D čempionatą.

Iki šiol per visą klubo pasirodymų SKL pirmenybėse istoriją vos dvi pergales pasiekusi ekipa, tokį patį laimėjimų skaičių susirinko per trejas šio vasaros čempionato rungtynes, o antradienį šventė vieną skambiausių pergalių „The Score“ komajdos istorijoje.

Dar pirmajame kėlinuke Roko Urbelio vedama „The Score“ ekipa pasiuntė varžovus į nokdauną (24:8), po kurio jie nelabai atsigavo, tad įpusėjus dvikovai komandas skyrė jau nepadorus skirtumas (48:14).

Antroje susitikimo dalyje žaidybinio laiko gavo visi pirmavusios komandos nariai, tad žaidimas kiek išsilyginio. Visgi tai nepadėjo „Rhino“ vyrams ženkliau apakrpyti savo deficito, tad pasigirdęs finalini švilpukas paskelbė daugiau nei užtikrintą „The Score“ pergalę - 74:45.

BC Rhino
The Score
Dovydas Lukšas 19 PTS 22 Rokas Urbelis
Mindaugas Majauskas 12 REB 9 Rokas Urbelis
Mindaugas Majauskas 5 AST 4 Rokas Urbelis

Antrojoje akistatoje intrigos buvo kiek daugiau, o po blankaus turnyro starto pirmąją pergalę pagaliau šventė „Odangau“ (1-2) ekipa įrodžiusi savo pranašumą prieš „Experienced“ (0-2) vyrus rezultatu 86:70.

Nors „Odangau“ vyrai pirmavo absoliučiai visą dvikovos laiką, tačiau didžiąją rungtynių dalį varžovai įkyriai mynė jiems ant kulnų laikydami konkurencigą 5-7 taškų atstumą.

Visgi trečiojo ketvirčio pabaigoje „Odangau“ vyrai įgijo dviženklę persvarą (68:58), o po sėkmingo lemiamo kėlinuko starto pabėgo į priekį ir išsklaidė bet kokias varžovų mintis apie pergalę.