Summer čempionato finiše - pirmosios pergalės ir gausios medalių dalybos

Šią savaitę GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) organizuojamose Summer pirmenybėse buvo sužaista net 12 (!) rungtynių sulig kuriomis paaiškėjo visų pajėgumo grupių nugalėtojai ir prizininkai, o tuo pačiu ketvirtadienio vakarą nusileido ir penktą kartą surengto vasaros čempionato uždanga.

I divizionas

Pirmadienio vakarą paaiškėjo pirmieji aukso medalių savininkai, jais tapo kiek netikėtai antrus metus paeiliui Summer‘B čempionatą laimėję „Kažkas bus“ (3-0) krepšininkai.

Dvikovoje dėl pirmosios vietos A grupėje Vaido Petrulionio auklėtiniai susigrūmė su iki tol be pralaimėjimų žengusia „Oaks-2-Tirola“ (1-1) ekipa.

Nors „ąžuolai“ geriau pradėjo rungtynes (10:3), tačiau „Kažkas bus“ gana greitai pavijo varžovus, o antroje susitikimo dalyje išsiveržė į priekį ir ilgą laiką buvo pirmaujančiųjų vaidmenyje.

Lemiamo kėlinuko pradžioje „Oaks-2-Tirola“ ekipa spurtavo rezultatu 8:0 ir įgijo šešių taškų persvarą (69:63).

Vis tik netrukus „Kažkas bus“ atsakė tuo pačiu ir kone iki pat finalinės sirenos abi komandos žengė koja kojon.

Likus kiek daugiau nei pusei minutės „ąžuolai“ turėjo keletą progų persverti rezultatą, tačiau jų metimai skriejo pro šalį.

Tuo tarpu „Kažkas bus“ ekipa savojo šanso nešvaistė ir likus 15 sek. kamuolį atidavė Viktorui Azarkovui, kuris iš aikštės kampo pataikė šaltakraujišką tritaškį išvedusį V.Petrulionio vadovaujamą ekipą į priekį (78:75).

Per likusį dvikovos laiką „Oaks-2-Tirola“ atstovai dar bandė gelbėtis, tačiau „Kažkas bus“ komanda be klaidų atidirbo gynyboje, išsaugojo trapią persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė auksinę pergalę - 78:75.

Oaks-2-Tirola
Kažkas bus
Žygimantas Kaurynas 15 PTS 24 Viktoras Azarkovas
Ernestas Matulevič 9 REB 10 Mantas Leišis
Žygimantas Kaurynas 5 AST 11 Paulius Borkys

Pirmąją pergalę po keturių apmaudžių nesėkmių pirmadienio vakarą pagaliau iškovojo „Tirola Basketball“ (1-1) atstovai B grupės akistatoje rezultatu 70:60 palaužę „BC Vendettos“ (1-1) vyrus.

Didžiąją dvikovos dalį aikštėje vyko apylygėkova, visgi situaciją aikštėje kontroliavo daugiau noro ir emocijų rodę „Tirola Basketball“ krepšininkai, kurie laimėjo visus keturis kėlinukus, tiksliau sužaidė rungtynių pabaigą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė ilgai lauktą pergalę.

Beveik visą čempionatą galvoję, kad papuolė ne į tą lygį po šios dvikovos „Tirola Basketball“ atstovai turi labai realius šansus iškovoti Summer‘C sidabro medalius, o kad pasiektų šį tikslą - jiems tereikia paskutinėse vasaros čempionato rungtynėse įveikti taip pat pergalių badą jaučiančią „BC Geležinio vilko“ ekipą.

Tirola Basketball
BC Vendetta
Modestas Gilys 16 PTS 13 Raimondas Sadkauskas
Julius Kubertavičius 10 REB 11 Raimondas Sadkauskas
Deimantas Pavlovskis 4 AST 5 Raimondas Sadkauskas

Tęsiant temą apie „Geležinio vilko“ (0-2) atstovus jie savo antrąsias II etapo rungtynes sužaidė vėlyvą pirmądienio vakarą, kuomet bandė mesti iššūkį „Vilniaus batono“ (2-0) jaunimui.

Nors susitikimo pradžioje „Geležinis vilkas“ kontroliavo situaciją, tačiau rungtynėms persiritus į antrąją dalį jaunimas pavijo varžovus ir ėmė žengti koja kojon su varžovais.

Trečiajame kėlinuke Valdo Jonavičiaus armija dar bandė laikytis, tačiau lemiamame ketvirtyje daugiau energijos turėję „Vilniaus batono“ atstovai galutinai perėmė iniciatyvą, atitrūko nuo varžovų ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė itin svarbią pergalę - 92:82.

Po šios dvikovos B grupės turnyro lentelėje - visiška sumaištis, nes priklausomai nuo paskutinio turo rezultatų gali būti du variantai, kuomet 1-3 vietas užėmusios arba 2-4 vietas užėmusios ekipos turės po tiek pat pergalių ir galutinės jų pozicijos paaiškės tik įvertinus jų tarpusavio dvikovų rezultatus.

BC Geležinis vilkas
Vilniaus batonas
Kęstutis Bagdanavičius 23 PTS 27 Matas Aidietis
Kęstutis Bagdanavičius 18 REB 14 Matas Aidietis
Šarūnas Belevičius 5 AST 7 Mykolas Mačiulis

Pirmosios pergalės ilgai laukę „Tirola Basketball“ (2-1) atstovai vasaros čempionatą užbaigė įveikdami visas šešerias rungtynes vasaros pirmenybėse pralaimėjusią „BC Geležinio vilko“ (0-3) ekipą ir iškovodami Summer‘C sidabro medalius!

Trečiadienį vykusioje akistatoje „Tirola Basketball“ puikiai pradėjo rungtynes ir po pirmojo kėlinuko turėjo dviženklį pranašumą (30:19).

Tačiau tuomet trumpam ant atsarginio suolelio prisėdo „vežėjų“ lyderis Deimantas Pavlovskis, o tai taip stipriai išbalansavo „mėlynai-baltų“ žaidimą, kad vos per kelias minutes „Geležinis vilkas“ apakarpė turėtą deficitą ir grąžino rungtynėms intrigą.

Trečiajame kėlinuke aikštėje vyko apylygė kova, o vienu metu „Geležinis vilkas“ net buvo atsidūręs priekyje. Vis tik, svarbiausiomis rungtynių akimirkomis iniciatyvos vėl ėmėsi SKL legendos statusą turintis D.Pavlovskis, kuris pelnė keletą sudėtingų taškų ir sugrąžino iniciatyvą į „Tirolos Basketball“ ekipos rankas.

Pabėgę į priekį „vežėjai“ jau nebesidairė atgal, išsaugojo įgytą persvarą ir pagrindinio laiko pabaigoje šventė daugiau nei užtikrintą pergalę - 89:79.

Įdomu tai, kad „Geležinis vilkas“ tapo viena iš dviejų komandų vasaros pirmenybėse neiškovojusių nė vienos pergalės.

Visgi beveik visose rungtynėse Valdo Jonavičiaus auklėtiniai kovojo iki pat pagrindinio laiko pabaigos ir visas nesėkmes patyrė vidutine 8,1 taško persvara.

Modestas Gilys 28 PTS 23 Marius Dubininkas
Deimantas Pavlovskis 13 REB 10 Kęstutis Bagdanavičius
Modestas Gilys 4 AST 6 Kęstutis Bagdanavičius

Įspūdingo grožio akistata vyko vėlų trečiadienio vakarą, kuomet „Oaks-2-Tirola“ (1-2) ekipa surėmė ginklus su SK „Nemenčinės“ (1-1) vyrais.

Susitikimą „ąžuolai“ pradėjo protu sunkiai suvokiamu spurtu ir pirmo kėlinuko pabaigoje pirmavo net 27 (!) taškų persvara (30:3).

Tačiau per anksti apie Summer‘B sidabrą pradėję galvoti „Oaks“ klubo dubleriai gerokai snūstelėjo, leido varžovams pajusti žaidimo ritmą ir antrajame kėlinuke praleidę net 34 taškus leido atgauti svečiams iš Vilniaus rajono pasitikėjimą savo jėgomis (40:54).

Trečiojo kėlinuko pradžioje po galingo Ernesto Matulevič dėjimo „ąžuoliukai“ dar buvo susigrąžinę 20 taškų pranašumą (66:46), tačiau netrukus „Nemenčinės“ ekipa atsakė šešiais taškais be atsako (52:66) ir išprovokavo greitą „Oaks-2-Tirola“ ekipos minutės pertraukėlę.

Trumpas pasitarimas akivaizdžios naudos nedavė, kraujo skonį pajutę Genadijaus Kuliomino auklėtiniai toliau pamažu tirpdė varžovų pranašumą, tuo tarpu „Oaks-2-Tirola“ ekipa kuo toliau, tuo labiau ėmė blaškytis ir priiminėti skubotus sprendimus.

Lemiamo kėlinuko pabaigoje nuoseklus darbas ir kantrybė leido „Nemenčinės“ ekipai ne tik pavyti varžovus, bet ir sulig finaline rungtynių sirena po Martyno Kairavičiaus dvitaškio išplėšti kone dramatiškiausią vasaros čempionato pergalę - 90:88.

SK Nemenčinė
Armandas Bukelskis 21 PTS 30 Benas Miliauskas
Ernestas Matulevič 16 REB 11 Lukas Praskorys
Ernestas Matulevič 5 AST 5 Airidas Petraitis

Įspūdingu stiliumi Summer‘C auksą iškovojo „Vilniaus batono“ (3-0) ekipa, kuri paskutinėse vasaros čempionato rungtynėse net 121:79 sumindė bronzos apdovanojimą gavusius „BC Vendettos“ (1-2) vyrus.

Pirmajame kėlinuke aikštėje vyko apylygė kova, tačiau po trumpos pertraukėlės jaunimas tarsi įgavo sparnus ir laimėjęs antrąjį kėlinuką 30:14 pasiuntė varžovus į nokdauną (56:37).

Po didžiosios pertraukos „Vendettos“ vyrams jau akivaizdžiai trūko jėgų, tuo tarpu motyvuoti „Vilniaus batono“ atstovai sulig kiekviena minute geometrine progresija didino savo persvarą, kuri dvikovos pabaigoje pasiekė triuškinamą ribą.

Beje, šioje dvikovoje „Vilniaus batonas“ pasiekė net du vasaros čempionato rekordus - pelnė daugiausiai taškų (121) ir perėmė daugiausiai kamuolių - 23.

BC Vendetta
Deividas Leonavičius 24 PTS 30 Nojus Kulieša
Raimondas Sadkauskas 6 REB 10 Matas Aidietis
Deividas Baltrušaitis 6 AST 6 Kristupas Čivilis

Vasaros čempionatas, o tuo pačiu ir visas 2023-2024 metų GEALAN-Sostinės krepšinio lygos sezonas finišavo Summer‘B akistata, kurioje dėl sidabro medalių kovėsi SK „Nemenčinės“ (2-1) ir „Taurus“ (0-3) ekipos.

Svečiams iš Vilniaus rajono norint iškovoti antrąją vietą užteko pergalės, tuo tarpu „Taurus“ ekipai reikėjo laimėti bent 9 taškų skirtumu.

Pasimokiusi iš savo klaidų „Nemenčinė“ fantastiškai pradėjo rungtynes ir sužaidus dešimt minučių buvo priekyje (31:20).

Tačiau antrajame kėlinuke Manto Bielinsko auklėtiniai, susiėmė, viską apvertė aukštyn kojom ir sugrąžino rungtynėms intrigą (44:49).

Po didžiosios pertraukos aikštėje jau vyko tikras nervų karas. Nors kone visą liką priekyje buvo Genadijaus Kuliomino auklėtiniai, tačiau „Taurus“ žengė koja kojon su varžovais, o kelis kartus net buvo išlyginę rezultatą.

Visgi rungtynėms artėjant link pabaigos „Nemenčinės“ ekipa padidino apsukas, atitrūko nuo varžovų ir įgiję apčiuopiamą persvarą ramiai sulaukė finalinės sirenos paskelbusios sidabrinę pergalę rezultatu - 106:91.

Tai tuo pačiu reiškia, kad trečiadienio vakarą apmaudžiai pergalę iš savo rankų paleidusi „Oaks-2-Tirola“ ekipa liko trečia ir iškovojo bronzą, o neblogai pirmajame etape atrodžiusi „Taurus“ ekipa antrąjame nepasiekė nė vienos pergalės ir šią vasarą liko be medalių.

Įdomu tai, kad lygiai prieš metus tuomet tip pat stipriausioje vasarą Summer‘B lygoje „Nemenčinė“ irgi liko antra į priekį užleisdama tą pačią „Kažkas bus“ ekipą.

Tuščiomis likę „Taurus“ vyrai gali pasiguosti nebent tuo, kad pasirodymą Summer pirmenybėse baigė pasiekdami įspūdingą rekordą.

Šioje dvikovoje M.Bielinsko vadovaujama ekipa pataikė net 11 tolimų metimų iš 23 bandymų ir tai yra didžiausiu taiklumu (47,8%) mesti tritaškiai per visą vasaros čempionatą!

Taurus
Domantas Bimba 23 PTS 30 Benas Miliauskas
Valdemaras Lodziata 23 REB 8 Ričardas Nacius
Andrius Gaidys 10 AST 5 Benas Miliauskas

II divizionas

Jei prieš paskurinįjį Summer čempionato turą I diviziono turnyro rikiuotėse tikra betvarkė, tai silpnesniųjų grupėje viskas susidėliojo kone idealiai, nes tiek C, tiek D grupės lyderiai lemiamose rungtynėse išsiaiškins kam atiteks auksas, o žemesnėse pozicijose esančios komandos kovos dėl bronzos medalio.

Svarbų žingsnį link aukso pirmadienio vakarą žengė „Vilko Brolijos“ (2-0) ekipa, kuri C grupės akistatoje gana lengvai palaužė „Ginklanešių“ (0-2) ekipą.

Dešimt minučių aikštėje vyko apylygė kova, tačiau antrajame kėlinuke Igno Vilkelio vadovaujama ekipa padidino apsukas ir įgijo dviženklę persvarą (49:39).

Po didžiosios pertraukos „Ginklanešiai“ kiek pristabdė varžovus, o trečio ketvirčio viduryje buvo priarėjusi iki 5 taškų (52:57).

Visgi vos pajutusi pavojų „Vilko Brolijos“ ekipa spurtavo, susigrąžino dviženklę persvarą ir išsaugojusi ją iki pagrindinio laiko pabaigos šventė daugiau nei užtikrintą pergalę - 93:76.

Nors „Ginklanešiai“ taikliau metė dvitaškius, tačiau „Vilko Brolija“ šioje dvikovoje žymiai taikliau atakavo iš toli (13/37 trit. (35,1%) - 8/34 trit. (23,5%)) ir užtikrintai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 49-36.

Vilko Brolija
Ginklanešiai
Artūras Karapetian 28 PTS 26 Rapolas Raižys
Artūras Karapetian 13 REB 17 Domantas Jasionis
Mindaugas Sutkus 5 AST 8 Rapolas Raižys

Antradienio vakarą įvyko Summer‘E čempionato medalių dalybos, kur vienose rungtynėse prireikė net dviejų pratęsimų!

Nors daugelis intrigos tikėjosi didžiojo finalo dvikovoje, tačiau rungtynės dėl aukso, kuriose kovojo „Odangau“ (3-0) vyrai ir „BC Rhino“ (2-1) ekipa buvo sąlyginai ramios.

Pirmoje susitikimo dalyje žaidimas buvo klampus ir nerezultatyvus, o priekyje buvo vos kiek geriau progas išnaudojusi „Odangau“ ekipa.

Vis tik, po didžiosios pertraukos „Odangau“ atstovai įjungė aukštesnę pavarą, gana greitai atitrūko nuo varžovų ir lemiamame kėlinuke sutvarkę formalumus šventę auksinę pergalę - 77:60.

Beje, tiek vienai, tiek kitai komandai tai buvo pirmasis trofėjus SKL istorijoje, tad abi ekipos turėtų būti tikrai patenkintos savo pasirodymu vasaros pirmenybėse.