Summer čempionate: paskutinių sekundžių dramos, staigmenos ir ryškūs asmeniniai pasirodymai

Priešpaskutiniąją GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) organizuojamo Summer čempionato savaitę buvo sužaistos septynerios rungtynės, kuriose buvo nemažai dramos, intrigos ir fantastiškų asmeninių pasirodymų. Tad apie viską iš eilės.

I divizionas

Savaitė startavo reto grožio akistata, kurioje susigrūmė dėl Summer‘C taurės kovojančios „BC Vendettos“ (1-0) ir „BC Geležinio vilko“ (0-1) ekipos.

Beveik visas rungtynes kova aikštėje vyko taškas į tašką. Abi komandos nedaug dėmesio skyrė gynybai, tačiau demonstravo akiai malonų, puolimu grįstą krepšinį.

Lemiamo kėlinuko pabaigoje kone iki paskutinių sekundžių rezultatas buvo apylygis, tačiau likus žaisti kiek daugiau nei tris sekundes „Vendettos“ atstovas Mantvydas Lazauskas pataikė sudėtingą dvitaškį ir išvedė savo komandą į priekį (100:98).

Visgi, kuomet jau atrodė, kad didžioji darbo dalis padaryta, savo žodį tarė „Geležinio vilko“ lyderis Paulius Jasukaitis, kuris atakuodamas iš toli sugebėjo išprovokuoti varžovų pražangą ir stojo mesti trijų baudos metimų.

Vis tik, tikslą pasiekė tik du iš jų, tad rezultatas tapo lygus 100:100, o komandoms teko žaisti pratęsimą.

Papildomų pnkių minučių metu drama tęsėsi toliau. Tik šįkart savo šansą pasiekti pergalę paleido „Geležinio vilko“ vyrai, kurie likus žaisti kiek mažiau nei 5 sek. po Simono Norkūno dvitaškio išsiveržė į priekį (113:111).

Lemiamas metimas buvo patikėtas Raimundui Sadkauskui, kuris pasirinko „viskas arba nieko“ taktiką ir jau aidint finalinei sirenai švystelėjo itin sudėtingą tritaškį, kuris... buvo taiklus, tad netrukus į euforiją puolusi „Vendettos“ ekipa šventė įspūdingio grožio pergalę rezultatu 114:113.

Beje, dvikovos didvyriu vos netapęs P.Jasukaitis šioje dvikovoje pataikė net 10 tritaškių iš toli atakuodamas neįtikėtinu 58,8% (10/17 trit.) taiklumu!

BC Vendetta
BC Geležinis vilkas
Juozas Naudužas 31 PTS 38 Paulius Jasukaitis
Juozas Naudužas 10 REB 17 Tadas Česnulis
Juozas Naudužas 6 AST 12 Šarūnas Belevičius

Antradienio vakarą šiokią tokią staigmeną pateikė „Kažkas bus“ (1-0) ekipa ties prarajos riba nustumdama „Taurus“ (0-2) atstovus.

Dvikovą geriau pradėjo „Taurus“ vyrai, tačiau antrajame kėlinuke Vaido Petrulionio vadovaujama ekipa varžovams atseikėjo net 31 tašką ir dvikovos pusiaukelėje išsiveržė į priekį (55:48).

Po didžiosios pertraukos ritmą pagavę „Kažkas bus“ vyrai tęsė varžovų krepšinio šturmą ir po galingai sužaisto trečiojo kėliinuko triuškino „Taurus“ vyrus (80:59).

Lemiamame žaidimas kiek aprimo, o komandos tiesiog sutvarkė formalumus ir sulaukė finalinės sirenos paskelbusios įtikinamą „Kažkas bus“ pergalę rezultatu 93:81.

Tai buvo jau antrasis „Taurus“ pralaimėjimas antrajame varžybų etape, po kurio tapo aišku, kad M.Bielinsko auklėtiniai jau netaps Summer‘B nugalėtojais ir geriausiu aveju gali pakovoti tik dėl antros arba trečiosios vietos medalių.

Kažkas bus
Taurus
Ernestas Palskis 20 PTS 26 Mindaugas Ralys
Mantas Leišis 12 REB 13 Valdemaras Lodziata
Lukas Poniškaitis 6 AST 6 Ignas Urbonas

Savaitės kovos baigėsi revanšu, kuomet antrajame etape puikiai atrodanti „Kažkas bus“ (2-0) ekipa be didsnio vargo palaužė SK „Nemenčinę“ (0-1), kuriai vos prie keletą savaičių buvo nusileidę 88:95.

Šįkart svečiai iš Vilniaus rajono vertėsi be Ernesto Naruševičiaus, tad nepaisant gana perspektyvaus vietinio jaunimo indėlio, Nemenčinės atstovai turėjo rimtų bėdų bandant apsiginti nuo varžovų aukštaūgių.

Pirmajame kėlinuke abi komandos žengė petys į petį, tačiau vėliau „Kažkas bus“ pabėgo ir dvikovos pusiaukelėje jau mėgavosi dviženkle persvara (54:42).

Po didžiosios pertraukos aikštėje toliau vyko rezultatyvus, daugiau puolimu grįstas krepšinis, o toks žaidimo stilius buvo žymiai parankesnis buvo „Kažkas bus“ atstovams.

Lemiamo kėlinuko viduryje „Nemenčinės“ gerbėjams dar buvo atgimusi viltis, kuomet po spurto Vilniaus rajono atstovai priartėjo iki dviejų taškų (82:84).

Tačiau tuomet „Kažkas bus“ ekipa pelnė net 10 taškų be atsako, susigrąžino dviženklę persvarą (94:82) ir išsaugoję ją iki pagrindinio laiko pabaigos šventė pelnytą pergalę - 101:88.

Tai buvo jau antrasis „Kažkas bus“ įskaitinis taškas antrajame varžybū etape, tad dabar Vaido Petrulionio vadovaujama ekipa yra savo padėties šeimininke, o norint tapti pajėgiausia vasaros komanda jai tereikia pirmadienį įveikti „Oaks-2-Tirola“ atstovus.

SK Nemenčinė
Kažkas bus
Ričardas Nacius 27 PTS 20 Mantas Leišis
Benas Miliauskas 9 REB 10 Mantas Leišis
Benas Miliauskas 7 AST 8 Viktoras Azarkovas

II divizionas

O štai Summer E čempionatas po antradienio akistatos turi aiškią favoritę. Tai - antrą pergalę paeiliui iškovojusi „Odangau“ (2-0) ekipa, kuri gana nesunkiai 96:64 įveikė „Experienced“ (0-2) atstovus.

Pirmoje susitikimo dalyje „patyrę“ vyrai dar priešinosi varžovams, tačiau po didžiosios pertraukos jautėsi, kad „Odangau“ vyrai turi gerokai daugiau energijos, tad skirtumas tarp komandų ėmė augti kone geometrine progresija, kol dvikovos pabaigoje pasiekė jau gana nepadorią ribą.