Summer pirmenybėse - įspūdingas pirmo etapo finišas ir naujos intrigos antrajame

Pirmadienio vakarą GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) organizuojamame Summer čempionate baigėsi pirmasis varžybų etapas, o jau antradienį startavo antrasis, kuriame komandos su savo pajėgumo varžovais kovos dėl B, C, D ir E lygių medalių.

I divizionas

Jei stipriausiojo diviziono A grupėje beveik viskas paaiškėjo per du turus, tai B grupėje iki pirmadienio dvikovų baigties niekas nebuvo aišku.

Daugiausia klausimų kėlė, kas užims antrąją vietą ir toliau kovos dėl Summer‘B medalių komplektų.

Lemiamoje akistatoje dėl vietos ten daugiausiai šansų turėjo „Kažkas bus“ (2-1) ekipa, kuriai tereikėjo pačiai pasiekti pergalę tam, kad nereikėtų dairytis į kitus rezultatus.

Tą ji ir padarė po nepaprastai atkaklios kovos 89:78 palaužusi be pergalių, kol kas, liekančią „BC Geležinio vilko“ (0-3) ekipą.

Didžiąją dvikovos dalį aikštėje vyko lygių varžovų kova, visgi lemiamame kėlinuke „Kažkas bus“ ekipa spurtavo, įgijo apčiuopiamą persvarą ir išlaikiusi ją iki pat susitikimo pabaigos šventė kelialapį į stipriausią grupę garantavusią pergalę.

Kažkas bus
BC Geležinis vilkas
Kristupas Surgėlas 22 PTS 20 Giedrius Mikaila
Kristupas Surgėlas 12 REB 13 Tadas Česnulis
Paulius Borkys 8 AST 7 Ernestas Monginas

Antrojoje pirmadienio dvikovoje vilčių į Summer‘B patekti dar turėję „Vilniaus batono“ (1-2) krepšininkai susigrūmė su be pralaimėjimų iki tol žengusia SK „Nemenčinės“ (3-0) komanda.

Įpusėjus dvikovai SK „Nemenčinė“ pirmavo 46:39, tačiau „Vilniaus batono“ sužaidė tiesiog kosminį trečiąjį kėlinuką (33:18) po kurio įgijo aštuonių taškų pranašumą (72:64).

Visgi, kuomet pergalė atrodė ranka pasiekiama jaunimas sustojo ir per lemiamą kėlinuką pelnė vos 10 taškų.

Tuo tarpu svečiai iš Nemenčinės atvikščiai mobilizavosi, jau trečią kartą iš eilės sužaidė nepriekaištingą rungtynių pabaigą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė dramatišką pergalę - 86:82.

Vilniaus batonas
SK Nemenčinė
Nojus Kulieša 24 PTS 23 Benas Miliauskas
Rokas Motiejūnas 7 REB 18 Ernest Naruševičius
Dominykas Neverbickas 6 AST 2 Ričardas Nacius

Trečiadienio vakarą I divizione jau startavo antrojo etapo kovos, o jas, kaip beje ir pirmąjį etapą pradėjo „Oaks-2-Tirola“ (1-0) ir „Taurus“ (0-1) vyrai.

Tai, kad reikės žaisti daugelis „ąžuolų“ klubo atstovų sužinojo tik per pietus, todėl reikėjo greitai apsispręsti ar bandyti laimę su viena iš grupės favoritų, ar palikti pirminę datą. Po neilgų diskusijų pasirinktas pirmasis variantas - žaisti.

Dvikovos pradžioje atrodė, jog pasirinkimas teisingas, nes startas „Oaks-2-Tirola“ ekipa startavo galinga atkarpa 9:2.

Tačiau netrukus „Taurus“ vyrai atsibudo, o „ąžuoliukai“ atvirkščiai - snūstelėjo ir dvikovos svarstyklės gana ilgam pakrypo į kitą pusę. Įsibėgėję Manto Bielinsko auklėtiniai ne tik pavijo varžovus, bet ir dviženkle persvara išsiveržė į priekį.

Vis tik, ketvirto kėlinuko pradžioje „Oaks-2-Tirola“ garbę ginantis jaunimas susiėmė, nubaudė varžovus atkarpa 10:0 po kurios išlygino rezultatą ir perėmė iniciatyvą į savo rankas.

Nors „Taurus“ vyrai išlaikė didžiulę intrigą iki pat finalinės sirenos, tačiau pasigirdus jai sunkią pergalę galiausiai šventė „ąžuolų“ klubo ekipa - 86:81.

Oaks-2-Tirola
Taurus
Danas Kazakevičius 31 PTS 20 Mindaugas Ralys
Danas Kazakevičius 13 REB 10 Valdemaras Lodziata
Ernestas Matulevič 6 AST 9 Raimondas Sadkauskas

Ketvirtadienio vakarą antrojo etapo kovas pradėjo dėl Summer‘C taurės kovojančios „Vilniaus batono“ (1-0) ir „Tirola Basketball“ (0-1) ekipos.

Abi komandos į rungtynes delegavo negausias sudėtis, nepersistengė gynyboje, tad nuo pat pirmų susitikimo minučių tapo aišku, jog laimės ta komanda, kurios puolimas bus geresnis.

O taškus rinkti geriau sekėsi „Vilniaus batono“ jaunimui, kuris puikia atakavo tiek iš toli, tiek iš po krepšio ir vienu metu buvo įgijęs 25 taškų pranašumą (66:41).

Pabėgę į priekį „Vilniaus batono“ atstovai gerokai stabtelėjo, tad lemiamo kėlinuko pabaigoje „Tirola Basketball“ apkarpė turėtą deficitą iki vienaženklio (85:94).

Vis tik, laiku susiėmusi jaunimo komanda neleido atgimti intrigai, išsaugojo turėtą persvarą ir dvikovos pabaigoje šventė pergalę rezultatu 98:87.

Nugalėtojų komandą į priekį vedė trigubu dubliu pasižymėjęs Nojus Kulieša pelnęs 20 taškų, atkovojęs 16 atšokusių kamuolių ir atlikęs net 11 rezultatyvių perdavimų.

Ne ką prastesnį pasirodymą surengė Dovydas Aliubavičius pataikęs visus 6 mestus tritaškius ir dvikovą baigęs savo sąskaitoje turėdamas 22 taškus.

Tirola Basketball
Dovydas Aliubavičius 22 PTS 27 Deimantas Pavlovskis
Nojus Kulieša 16 REB 10 Deimantas Pavlovskis
Nojus Kulieša 11 AST 5 Šarūnas Putna

II divizionas

Pirmadienio vakarą pirmąjį varžybų etapą užbaigė „Peace-2“ (3-0) ir „Ginklanešių“ (2-1) ekipos, kurios sprendė D grupės nugalėtojų klausimą.

Abi ekipos buvo užsitikrinusios vietą Summer‘D divizione ir puikiai žinojo, kad dar kartą tarpusavyje susitiks gerokai svarbesnėje akistatoje, tad pirmadienio akistata buvo daugiau pažintinė.

Tris kėlinukus aikštėje vyko apylygė kova, tačiau ketvirtajame kėlinuke „Peace-2“ vyrai numynė akceleratoriaus pedalą iki dugno, o matydami, kad nieko nepakeis „Ginklanešiai“ iškėlė baltą vėliavą ir išleido į aikštę mažiau žaidybinio laiko gaunančius krepšininkus.

Lemiamą ketvirtį „Peace-2“ vyrai laimėjo net 30:7, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė daugiau nei įtikinamą pergalę - 82:55.

Peace-2
Ginklanešiai
Dainius Strakšys 19 PTS 17 Domantas Jasionis
Romuald Zemlianskij 12 REB 20 Domantas Jasionis
Aivaras Milašauskas 5 AST 8 Tomas Biekša

Antrąjį etapą II divizione pradėjo „BC Rhino“ (1-0) ir „Experienced“ (0-1) komandos. Pastaroji buvo itin nukraujavusi, tačiau nepaisant to nepasidavė ir davė rimtą kovą varžovams.

Likus kiek mažiau nei septynioms minutėms iki lemiamo kėlinuko pabaigos „Experienced“ vyrai dar buvo priekyje (57:56), tačiau tuomet „Rhino“ pelnė penkis taškus be atsako ir perėmė iniciatyvą į savo rankas (61:57).

Nors „patyrusi“ ekipa dar bandė vytis varžovus, tačiau „raganosiai“ žaidė drausmingai, išsaugojo trapią persvarą ir ištiksėjus pagrindiniam laikui šventė sunkią pergalę - 74:66.

BC Rhino
Experienced
Anton Chernykh 19 PTS 20 Tautvydas Kacevičius
Vytautas Buckus 13 REB 14 Mažvydas Žilionis
Mindaugas Puškorius 3 AST 4 Paulius Kapšys

Lengvą pergalę antrojo etapo starte šventė „Peace-2“ (1-0) ekipa, kuri ketvirtadienio vakarą gana užtikrintai palaužė „The Score“ (0-1) atstovus rezultatu 77:60.

Susitikimą „Peace-2“ pradėjo galingu spurtu, o sužaidus dešimt minučių jau triuškino varžovus (25:6).

Antrajame kėlinuke scenarijus nelabai keitėsi, tad likus žaisti kiek daugiau nei pusantros minutės komandas skyrė jau 25 taškai (41:16), o rekordines aukštumas skirtumas pasiekė lemiamo kėlinuko pradžioje, kuomet „Peace-2“ vyrai atitrūko net 29 taškais (70:41).

Visgi tuomet dvikovos favoritai kiek sumažino apsukas, tad daugiau laisvės gavusi „The Score“ ekipa pakovojo dėl garbės ir prieš pat finalinę sireną sumažino skirtumą iki padoresnės ribos.

Peace-2
The Score
Dainius Strakšys 16 PTS 17 Kazimieras Juozas Girdenis
Mantas Bielinskas 9 REB 9 Rokas Urbelis
Laimonas Juška 4 AST 3 Tomas Kairis

Savaitės kovas baigė į Summer‘E titulą nusitaikiusi „Odangau“ (1-0) komanda, kuri pirmosiose antrojo etapo rungtynėse be didesnio vargo palaužė „Navalnicos“ (0-1) atstovus.

Intriga rungtynėse išgaravo dar iki didžiosios pertraukos, kuomet puikią gynybą pademonstravusi „Odangau“ ekipa per dvidešimt minučių praleido vos 12 taškų, o pati įmetusi net 32 taškus įgijo triuškinamą pranašumą (32:12).

Po didžiosios pertraukos žaidimas išsilygino, tad abi komandos galėjo pasimėgauti krepšniu ir ramiai sulaukti finalinės sirenos paskelbusios „Odangau“ ekipos pergalę rezultatu 66:44.