Karšta už lango, karštas ir Summer turnyro startas

Praėjusią savaitę prasidėjo jau šeštą kartą GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) organizuojamas Summer turnyras, kurio starte galėjome pamatyti tiek intrigos, tiek triuškinamų rezultatų.

Šios vasaros pirmenybes pradėjo II divizione kovojančios „BC Rhino“ (1-0) ir „Navalnicos“ (0-1) komandos. Nors atrodė, kad šioje akistatose galima laukti intrigos, tačiau „raganosiai“ puikiai gynėsi, per pirmąją susitikimo dalį praleido vos 17 taškų ir jau dvikovos pusiaukelėje įgijo triuškinamą pranašumą (37:17).

Po didžiosios pertraukos žaidimas išsilygino, tačiau tai tapo vienintele paguoda „Navalnicos“ ekipai. Solidų žaidimą išlaikiusi „Rhino“ komanda išsaugojo triuškinamą persvarą ir nuaidėus finalinei sirenai šventė triuškinamą pergalę - 66:44.

BC Rhino
Navalnica
Dovydas Lukšas 13 PTS 14 Artem Berdnik
Vytautas Buckus 15 REB 7 Yauhen Khakhlou
Anton Chernykh 3 AST 3 Edgar Akinis

Trečiadienį į aikštę žengė pirmosios stipriausio diviziono ekipos „Oaks-2-Tirola“ (1-0) ir „Taurus“ (0-1) kolektyvai.

Nors žiūrint į sudėti „ant popieriaus“ šios dvi komandos turėtų būti turnyro favoritės, tačiau bent jau pirmenybių starte žymiai geriau atrodė „ąžuoliukų“ ekipa.

Jau dvikovos pradžioje ambicingas „Oaks-2-Tirola“ jaunimas parodė didesnį norą kovoti, gana greitai pabėgo nuo varžovų ir susitikimo pabaigoje šventė įtikinamą pergalę - 91:76.

Tiesa, jeigu šie kolektyvai sėkmingai žais toliau ir užims pirmąsias dvi vietas A grupėje, antrajame varžybų etape bus galima išvysti dar vieną jų akistatą, kurioje jau spręsis ne tik rungtynių nugalėtojas, bet galimai ir vieno ar kito medalių komplekto spalvos klausimas.

Taurus
Oaks-2-Tirola
Ramūnas Jozonis 17 PTS 16 Simonas Švelnys
Deimantas Pavlovskis 10 REB 16 Ernestas Matulevič
Deimantas Pavlovskis 5 AST 5 Žygimantas Žemaitis

Dar vienoejo tos pačios A grupės akistatoje „Vendetta“ (1-0) po pakankamai atkaklios kovos įrodė savo pranašumą prieš „Tirola Basketball“ (0-1) vyrus - 74:66.

Prieš rungtynes abiejų komandų vadovai sakė, kad prisibijo varžovų, visgi vasaros turnyrai turi kiek kitą specifiką ir juose sudėtyje esantys žaidėjai ne visuomet nusako tikrąjį komandos pajėgumą.

Pirmieji psichologinę naštą nuo pečių nusimetė „Vendettos“ vyrai, kurie pirmajame kėlinuke įgijo dviženklį pranašumą.

Nors vėliau „Tirola Basketball“ kolektyvas apkarpė turėtą deficitą ir atkūrė intrigą, tačiau be didesnių kluptelėjimų žaidusi „Vendettos“ ekipa išsaugojo trapią persvarą ir dvikovos pbaigoje šventė pirmąją pergalę turnyre.

BC Vendetta
Tirola Basketball
Raimondas Sadkauskas 17 PTS 18 Vladislav Piskariov
Deividas Leonavičius 8 REB 7 Laurynas Andriuškevičius
Jonas Špokas 5 AST 5 Šarūnas Putna

Savaites kovas užbaigė II divizione rungtyniaujančios ekipos. Pirmojoje ketvirtadienio akistatoje praėjusio sezono Summer‘E čempionai „Ginklanešiai“ (1-0) surėmė ginklus su „Odangau“ (0-1) ekipa.

Ilgą laiką kova aikštėje vyko taškas į tašką. Visgi lemiamame kėlinuke traumą patyrė vienas „Odangau“ lyderių, o esant apylygiam rezultatui „Ginklanešiai“ pataikė keletą svarbių metimų, atitrūko nuo varžovų ir išsaugoję pranašumą iki pat finalinės sirenos šventė pirmąją pergalę turnyre - 77:64.

Ginklanešiai
Odangau
Rapolas Raižys 19 PTS 21 Edvinas Ščerbukas
Tautvydas Kuras 10 REB 12 Daivaras Lebednykas
Rapolas Raižys 7 AST 2 Edvinas Ščerbukas

Kol kas didžiausią vasaros čempionato pergalę šventė „Vilko Brolijos“ (1-0) ekipa, kuri net 27 taškų skirtumu palaužė „The Score“ (0-1) atstovus - 83:56.

Pirmajame kėlinuke aikštėje vyko apylygė kova, tačiau vėliau Ado Paparčio ir Vaido Petrulionio tritaškių gausos dėka „vilkai“ pabėgo į priekį, įgijo triuškinamą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė daugiau nei užtikrintą pergalę.

Po dvikovos kalbintas „The Score“ vadovas Georgij Prichodko neatrodė labai nusiminęs, kuris teigė: „Šįkart koją pakišo susižaidimo stoka, be to, mūsų komandos pagrindinis tikslas, jog nepaisant rungtynių scenarijaus žaidimo laiko gautų visi komandos nariai.“