Mėgėjų krepšinis, o tiksliau Sotinės krepšinio lyga (GEALAN-SKL), jungia nebe tik bendraminčius, kolegas, ar senus bičiulius. Jungia SKL ir kartas. Graži, ganėtinai jautri ir tikrai unikali tėvo ir sūnaus istorija kuriama C lygoje, „Gesto“ komandoje.
Šis sezonas dar tik neseniai prasidėjo, bet jau yra ypatingas.
Visai SKL bendruomenei šis pasakojimas gali daug parodyti. Visų pirma, įkvėpti. Priminti, kad viskas yra įmanoma, jei turi drąsių svajonių ir tave supa geri, gero linkintys žmonės.
Legendinė „Gesto“ komanda šiame sezone įregistravo du šeimos narius. Tarp jų – net 31-erių metų skirtumas. C lygoje komandos garbę kartu kaip vienas gina 44-erių Arvydas Bareikis ir jo 13-metis sūnus Matas.
„Jausmas neįsivaizduojamas“, – trumpai užsimena A. Bareikis.
Šis vyriškis net 15 metų anksčiau žaidė Lietuvos Kurčiųjų krepšinio rinktinėje. Panašų laiką – nuo pat 2008 metų debiuto – rungtyniauja ir SKL.
Ir jis tikrai puikiai žino, ką reiškia siekti svajonių, net jei kartais jos ir atrodo per didelės.
2017 metais A. Bareikis, padedamas aplinkos, išpildė krepšininko svajonę. Kartu su Lietuvos rinktine tapo Kurčiųjų olimpinių žaidynių čempionu. Tą triumfą Turkijoje įžaidėjas, sako, ryškiai prisimena iki šiol.
Jo žmona Sonata – žaidžia Lietuvos rinktinėje dar ir dabar. O sūnus Matas dar tik žengia pirmusoius žingsnius vyrų krepšinyje, bet tą padaryti rimčiau dar tikrai spės – jaunajam šeimos nariui tik 13 metų, o jau sugebėjo pirmąjį karjeros dvitaškį SKL pelnyti.
„Sūnus sakė, kad negali patikėti ir aprėpti šio jausmo – žaisti kartu su tėčiu. Jam patiko“, – jautriai sako A. Bareikis.
Ypatinga ir istorija, kuri dar tik prasideda, ypatinga ir pati „Gesto“ organizacija. Ji vienija kurčiuosius ir neprigirdinčiuosius krepšininkus, yra tikrai stipri bendruomenė, gyvuojanti jau net virš 30 metų.
Kaip neabejoja pašnekovas – gyvuos ir dar gerokai ilgiau.
„Tai yra kultūra, tai yra bendravimas, sportas kartu. Mes tikrai gyvuosime ilgai“, – sako komandos senbuvis.
Istorija kalba geriausiai už save.
Bareikį tikrai galima laikyti gyva SKL legenda. Žaidžia vyras čia nuo pat 2008 metų – kai pradėjo 7 metus trukusį laikotarpį B lygoje. Per karjerą įžaidėjas yra išbandęs ir C, ir D lygas, buvo ir kelių sezonų pertrauka, bet nuo pat starto prieš 16 metų, liko ištikimas tai pačiai komandai – „Gestui“.
Žaidė SKL net ir tada, kai atstovavo Lietuvos rinktinei. Deja, vienas iš tų vėlyvų vakarų – prieš 11 metų – baigėsi liūdnai. Vakaras, kaip reikiant apsunkinęs krepšininko kelią.
„Lietuvos Kurčiųjų rinktinei atstovavau 15 metų. 2013 metais SKL atkrintamosiose varžybose patyriau traumą – plyšo achilo sausgyslė. Lietuvos rinktinė netrukus laimėjo Kurčiųjų olimpines žaidynes Sofijoje, Blugarijoje.
Laimėjo visi, tik ne aš. Bet rinktinės nariai, draugai, treneriai ir vadovai, man padėjo išpildyti svajonę. Galiausiai mes laimėjome ir 2017 Kurčiųjų olimpines žaidynes“, – prisimena A. Bareikis.
Kol kas vienu metu su sūnumi Matu į aikštę Arvydui dar nepavyko išbėgti. Bet abu jie neabejoja, kad tai tik laiko klausimas.
Plačiau apie tėvo ir sūnaus duetą, visą šeimą krepšinyje ir Kurčiųjų krepšinio bendruomenę – interviu:
Visų pirma, kokią jūsų gyvenimo dalį užima krepšinis?
Krepšinis – mano gyvenimo būdas, aistra, meilė ir, kartais, skausmas. Be jo gyvenimo neįsivaizduoju, tai tarsi antra mano žmona. Svarbus hobis ir aktyvi veikla.
Pats anksčiau žaidėte Lietuvos rinktinėje? Krepšininko svajonę taip pildėte?
Taip, aš buvęs rinktinės narys. Lietuvos Kurčiųjų rinktinei atstovavau 15 metų. 2013 metais SKL atkrintamosiose varžybose patyriau traumą – plyšo achilo sausgyslė. Lietuvos rinktinė netrukus laimėjo Kurčiųjų olimpines žaidynes Sofijoje, Blugarijoje.
Laimėjo visi, tik ne aš. Bet rinktinės nariai, draugai, treneriai ir vadovai, man padėjo išpildyti svajonę. Galiausiai mes laimėjome ir 2017 Kurčiųjų olimpines žaidynes
Dabar rungtyniaujate su savo sūnumi vienoje komandoje. Tai buvo dar viena svajonė?
Na, tikrai įdomu. Šiais metais turėjau jau nežaisti. Ilgametis mano krepšinio draugas pasiulė gražią idėją – kartu su sūnumis žaisti vienoje komandoje SKL. Tai tikrai dar viena svajonė, kurią išpildžiau.
Koks jausmas žaisti su sūnumi? Ką jums tai reiškia?
Jausmas neįsivaizduojamas. Keistai skamba, tėvas su sūnumi dalyvauja SKL varžybose, ne šiaip kokioje sporto šventėje. Deja, pirmų varžybų su sūnumis kartu nežaidėme, tuo metu gavau traumą, susižeidžiau šoną. Nuostabus jausmas matyti kaip žaidžia sūnus. Matas aikštėje man primena mane patį vaikystėje.
Kaip reaguoja pats sūnus? Patinka jam su tėčiu žaisti, ar nelabai?
Sūnus sake, kad negali patikėti ir aprėpti šio jausmo – žaisti kartu su tėčiu. Jam patiko
Apie „Gesto“ bendruomenę – kokia ji, kodėl jums reikšminga?
„Gesto“ klubas gyvuoja jau apie 33 metus. Dalyvavo turbūt visur – A, B, C ir D lygose. Šis klubas yra ne tik krepšinio. Tai viso Vilniaus kurčiųjų sporto bendruomenės dalis. Tai yra kultūra, tai yra bendravimas, sportas kartu. Mes tikrai gyvuosime ilgai.
Akivaizdu, kad jūsų komunikacija aikštėje kiek kitokia. Galite papasakoti, kuo jūsų komandos krepšinis unikalus, kitoks?
Paprastas dalykas. Jei girdintiesiems gali sušukti, kad reikia keistis, tai mūsų žaidėjams turi parodyti gestą. Žaidėjai žaidžia aistringai ,susikaupusias savo emocijas išreiškia nervingai gestikuliuodami. Garsiai nesikeikia, kaip kiti.
Jums jau 44-eri, o kiek laiko planuojate dar žaisti?
Tol, kol leis sveikata.
Jūsų visa šeima – krepšininkai?
Mūsų šeimoje beveik visi krepšininkai. Žmona Sonata atstovauja Lietuvos Kurčiujų moterų rinktinei iki šiol, žaidžia „Patriočių“ komandoje LMKL B divizione, taip pat SKL Moterų lygoje. Sūnus Matas žaidžia SKL, Moksleivių krepšinio lygoje atstovauja VKM-VI LKSK kurčiųjų komandai. Dukra žaidžia badmintoną.
Ko tikitės, kuo taps jūsų sūnus?
Tikiuosi, kai sūnus Matas užaugs, mėgausis krepšiniu taip, kaip aš. Negaliu spręsti nieko apie jo ateitį, tegu pildo savo svajones.
Ką šiame sezone galite ir norite pasiekti su komanda?
Pernai žaidėme D lygoje, šiemet pasirinkome stipresnę C. Negalime sakyti, kad surinkome visus žaidėjus. Senoji gvardija čia padės kiek galės, o jaunimas – kaups patirtį. Norime naują kartą subrabndinti ir pakelti į aukštesnį lygį ateityje.
Koks jūsų palinkėjimas visai SKL bendruomenei?
Ir toliau plėtoti gerą sistemą. Jungti žmones. O patiems žmonėms linkiu būti sveikiems, saugotis traumų. Mėgautis žaidimu SKL.