Pirmadienio vakarą: svečių pergalės ir aiškėjantys turnyro lentelės kontūrai

Pirmadienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje įvyko net trejos rungtynės, po kurių dvi komandos sužinojo savo tikslias vietas atkintamųjų medžio dėlionėje.

Pirmojoje vakaro akistatoje šiokią tokią staigmeną užfiksavo „Vilniaus kolegijos“ (8-9) ekipa dvikovoje svečiuose palaužusi „VILNIUS TECH“ (12-4) studentus ir nutraukusi net šešių iš eilės jų pergalių seriją.

Įdomu tai, kad ta serija prasidėjo būtent tuomet, kai Gintaro Šerkšno auklėtiniai reabilitavosi po nesėkmės prieš... tą pačią „Vilniaus kolegijos“ komandą.

Dvikovą geriau pradėjo aikštės šeimininkai, kurie gana užtikrintai laimėjo pirmąjį kėlinuką (24:16) ir išsaugojo persvarą iki pat dvikovos pusiaukelės (42:35).

Visgi po didžiosios pertraukos Gedimino Bražionio treniruojama svečių komanda tarsi pašėlo, laimėjo antrąją susitikimo dalį net 47:24 ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė užtikrintą pergalę - 82:66.

VILNIUS TECH
Vilniaus kolegija
Ignas Bilinskas 25 PTS 15 Ignas Lukoševičius
Ignas Bilinskas 12 REB 11 Edvin Volodkovič
Mantas Vavilovas 6 AST 6 Mindaugas Gružys
Gediminas Bražionis, Vilniaus kolegija

Ačiū priešininkams už kovą. Mes labai džiaugiamės, kad antrą kartą šiame sezone įveikiame tokį tituluotą ir stiprų varžovą.

Mūsų komanda susirinko avarinės būklės, nes trūko penkių stiprių, lygiaverčių žaidėjų, kurie praplečia rotaciją ir duoda daugiau intensyvumo.

Bet noriu pasidžiaugti žaidėjais, nors ir būdami studentų komanda, mes šį sezoną labai greitai tobulėjame, kad galime pradėti žaisti veteranišką krepšinį, nesvarbu kiek žaidėjų susirenka, svarbu, kad būtų bent kažkokia rotacija ir jie supranta, kad ne žaidėjų skaičius laimi rungtynes, o tai, kaip jie žaidžia krepšinį.

Sprendimų priėmimai, atsidavimas gynyboje ir pati emocija, viskas buvo 10 balų! Dėka geros gynybos 3 ir 4 kėlinyje priešininkų komanda leido mesti tik po 12 taškų namų salėje, to pasekoje nuo gynybos viskas ir prasidėjo. O vėliau atsiriša ir greitas puolimas, geresni sprendimai puolime, emocija ir pasitikėjimas savimi.

Antrojoje vakaro akistatoje didesnės intrigos irgi nebuvo, o savo aikštėje žaidusi „Vilniaus universiteto“ (10-6) patyrė skaudžią nesėkmę akistatoje su SK „Oaks-Tirola“ (12-5) atstovais.

Svečiai pabėgo dar pirmajame kėlinuke (27:14), o įpusėjus dvikovai jau mėgavosi triuškinama persvara (49:30).

Nors po didžiosios pertraukos VU ekipa dar bandė žaisti aktyviau, spausti varžovus, tačiau „ąžuolai“ atsilaikė visus jiems mestus iššūkius, pataikė svarbius tolimus metimus ir gana lengvai išsaugojo turėtą persvarą.

Lemiamame kėlinuke abi komandos jau laikė aikštėje mažiau žaidybinio laiko gaunančius krepšininkus ir laukė finalinės sirenos, paskelbusios lengvą, tačiau nepaprastai svarbią „Oaks-Tirolą“ komandos pergalę - 96:63.

Po šios dvikovos tapo aišku, jog reguliariajame sezone VU nebepajudės iš trečiosios pozicijos.

Tuo tarpu „ąžuolų“ vieta spręsis kitą antradienį, kuomet „VILNIUS TECH“ ir „Oaks-Tirola“ ekipos išsiaiškins kuri taps reguliariojo sezono nugalėtoja.